• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Тихановська анонсувала масові акції у Білорусі 15-16 серпня (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Кандидат у президенти Білорусі Світлана Тихановська, яка була змушена виїхати до Литви, закликала мерів білоруських міст організувати 15-16 серпня мирні акції громадян і гарантувати їхню безпеку

Про це вона заявила у своєму черговому відеозверненні, передає "ДС".

"Білоруси вже ніколи не захочуть жити з колишньою владою — в його (Олександра Лукашенка, — прим. "ДС") перемогу більшість не вірить", — сказала Тихановська.

Вона також закликала зупинити насильство в країні. "Нам потрібно зупинити насильство на вулицях білоруських міст. Я закликаю владу припинити це і піти на діалог. Я прошу всіх мерів міст 15 і 16 серпня виступити організаторами мирних масових зібрань у кожному місті", — сказала кандидат у президенти.

Тихановська подякувала співробітників силових відомств, які відмовилися виконувати злочинні накази проти своїх громадян, а також працівників, які оголосили страйк.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

Теги:

    Реклама на dsnews.ua