• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Тіхановська відкрила віртуальні народні посольства Білорусі в 14 країнах

Реклама на dsnews.ua

Лідер білоруської опозиції Світлана Тіхановском, яка була змушена виїхати за межі країни, взяла участь у віртуальному відкритті Народних посольств Білорусі по всьому світу

Посольства відкрили в Міжнародний день прав людини, 10 грудня, інформує "ДС" з посиланням на Telegram-канал політика.

Проєкт запущений спільнотою білоруських діаспор за підтримки Народного Антикризового Управління. За даними білоруських ЗМІ, посольства відкрилися в 14 країнах: в Бразилії, Великобританії, Німеччини, Ірландії, Іспанії, Литві, Португалії, Словенії, Україні, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції та Південній Кореї. У Шотландії і Каталонії зʼявилися народні консульства.

Як повідомляється, Народні посольства націлені на захист прав, підтримку і солідаризація білорусів, які живуть в різних країнах світу.

"Ми повинні направити всі наші сили, всю нашу енергію, всю увагу на спільну справу. Сьогодні, як ніколи, нам важливо бути разом. Розповідайте всім про приклади нашої солідарності і взаємодопомоги. Про нашу безперервну жадобу свободи. Про унікальну білоруську гідність. Дякую кожному з вас за вашу роботу і допомогу. Тільки разом ми зможемо перемогти беззаконня і якомога швидше наблизити Білорусь до свободи. Живе Білорусь!", — сказала Тіхановська.

У декларації про створення народних посольств йдеться, що білоруси за кордоном не визнають легітимним обрання 9 серпня Олександра Лукашенка, а "офіційний" МЗС і посольства не мають демократичної легітимності для представлення інтересів Білорусі та її діаспори.

Головними функціями народних посольств буде інформування громадськості про ситуацію в Білорусі, контакти з органами влади, громадськими організаціями та профспілками, а також допомогу білорусам, які були змушені покинути свою країну.

Як писала "ДС", Світлана Тіхановском потрапила в топ-50 людей року за версією Bloomberg.

    Реклама на dsnews.ua