• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Тихановська закликала заарештованих білоруських опозиціонерів припинити голодування

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала заарештованих опозиціонерів Ігоря Лосика, Ігоря Банцера і Дмитра Фурманова припинити голодування в тюрмі

Світлана Тихановська
Світлана Тихановська
Реклама на dsnews.ua

Про це Тихановська заявила у відеозверненні, передає "ДС".

"Ігор Лосик, Ігор Банцер і Дмитро Фурманов. Ви можете не дізнатися про те, що я зараз говорю ці слова. Але ми все знаємо про вас і вашому безмежну мужність. Ви зараз ризикуєте своїм життям, висловлюючи свій протест через голодування. Але ми, білоруси, не готові ризикувати вами. Як людина, мати і дружина, я прошу вас припинити голодування. Ви потрібні вашим близьким, батькам і дітям. Ви потрібні Білорусі", — сказала лідерка опозиції.

Тихановська додала, що як політик робить все можливе, щоб звільнити Лосика, Банцера і Фурманова, а також "сотні білорусів, які безвинно замкнені в сусідніх камерах".

"Я зустрічалася з делегаціями Євросоюзу і ООН, щоб вони наклали фінансові та візові санкції на суддів, прокурорів і керівництво вʼязниць, що не виконують ваші вимоги", — зазначила вона.

"Ми говоримо про вас на весь світ. Разом з іноземними партнерами ми продовжуємо домагатися, щоб спецдоповідача ООН по Білорусі Анаіс Марін пустили в Білорусь. Вже наступного тижня ООН має запустити механізм притягнення до відповідальності тих, хто здійснював незаконні затримання та виносив спущені згори вироки", — додала Світлана Тихановська.

Журналіст Ігор Лосик під арештом за звинуваченням в "приготуванні до порушення громадського порядку" та "приготуванні до участі в масових заворушеннях". Гродненський музикант Ігор Банцер — за "хуліганство" (раніше він також тричі був під адміністративним арештом за участь у мітингах опозиції). Дмитро Фурманов — за збір підписів на підтримку Світлани Тихановської. Всі троє оголосили голодування.

Як писала "ДС", штаб Світлани Тихановської представив проект нової Конституції Білорусі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua