• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Тихановська закликала своїх прихильників розійтися і "поважати закон" (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Кандидат у президенти Білорусі Світлана Тихановська, яка виїхала до Литви, закликала своїх прихильників відмовитися від подальших акцій протесту і дотримуватися закону

Про це вона заявила у своєму черговому відеозверненні, інформує "ДС".

"Я, Світлана Тихановська, дякую вам за участь у виборах глави держави. Народ Білорусі зробив свій вибір. З вдячністю і теплотою я звертаюся до всіх громадян, які підтримували мене весь цей час.

Білоруси! Я закликаю вас до розсудливості і поваги до закону. Я не хочу крові і насильства. Я прошу вас не протистояти міліції, не виходити на площі, щоб не піддавати своє життя небезпеці. Бережіть себе і своїх близьких", — зачитала вона з папірця.

Раніше стало відомо, що Світлана Тихановська залишила Білорусь і виїхала до Литви. За словами її соратниці Ольги Ковалькової, Тихановську вивезла білоруська влада.

"Я знаю, що багато хто мене зрозуміють, багато хто мене засудять, а багато хто і зненавидять. Але, знаєте, не дай Боже опинитися перед таким вибором, перед яким опинилася я. Тому, люди, бережіть себе, будь ласка. Жодне життя не варте того, що зараз відбувається. Діти — це найважливіше, що є в нашому житті", — сказала вона у своєму першому відеозверненні.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

    Реклама на dsnews.ua