• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Тихановську зняли з міждержавного розшуку на прохання Мінська

Лідера білоруської опозиції Світлану Тихановську виключили з бази даних міждержавного розшуку РФ, рішення було ухвалене з ініціативи Білорусі

Світлана Тихановська
Світлана Тихановська
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні російського видання «Ведомости», передає "ДС".

«Рішення про оголошення в міждержавний розшук особи або його припинення перебуває виключно в компетенції правоохоронних органів держави-учасниці СНД, що є ініціатором розшуку», — заявило відомство.

Там також уточнили, що в цьому випадку ініціатором запиту на розшук є правоохоронні органи Білорусі.

Про виключення Тихановської з бази розшуку МВС Росії стало відомо ще 25 травня. Вона була внесена до неї 7 жовтня 2020 року. Як пізніше пояснили в російському МВС, це було зроблено на підставі угод між міністерствами внутрішніх справ Росії і Білорусії. Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков також заявив, що оголошення Тихановської в розшук було викликано зобовʼязаннями перед білоруськими колегами.

У квітні поточного року Комітет державної безпеки (КДБ) Білорусі також вніс Тихановську та інших членів координаційної ради білоруської опозиції до переліку осіб, причетних до терористичної діяльності. Відносно неї та її соратників порушено кримінальні справи за кількома статтями, деякі з них перебувають під вартою. З цього списку Тихановську не виключали і не припиняли стосовно неї кримінальних справ.

Нагадаємо, що міждержавний розшук оголошується тільки на території країн-учасниць СНД, якщо є підстави вважати, що розшукуваний виїхав до іншої держави цієї співдружності або є дані про наявність родинних та інших звʼязків на території однієї або декількох країн СНД.

Як писала "ДС", лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала створити міжнародний трибунал "для розслідування військових злочинів, скоєних Олександром Лукашенком".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua