• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Трагедія "Боїнга" МАУ: Іран заявив, що збив лайнер через помилку системи ППО

Реклама на dsnews.ua

Комплекс ППО Ірану збив літак "Міжнародних авіаліній України" 8 січня через те, що лайнер помилково було ідентифіковано як об'єкт, що наближався до столиці країни Тегерана, а не як такий, що віддалявся від неї

В системі комплексу були порушені налаштування, оскільки раніше його переміщували, йдеться в доповіді Організації цивільної авіації Ірану, передає "ДС".

Зазначено, що через переналаштування пасажирський лайнер був помилково ідентифікований системою як об'єкт, що рухається в бік Тегерана. Однак літак вилітав з столиці Ірану, а не навпаки.

Також відзначено, що між комплексом ППО і центром не відбувся обмін даними, у зв'язку з чим оператор ідентифікував літак як ворожу ціль і, не отримавши відповіді від координаційного центру ППО, запустив першу ракету по літаку, а потім і другу.

Нагадаємо, літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран — Київ авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. В літаку було 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі 176 осіб загинули. Літак був збитий ракетою. Відповідальність на себе взяла підрозділ "Корпусу вартових ісламської революції".

Серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; з ФРН 3, з Великобританії 3, з України 11 громадян (2 пасажири і 9 членів екіпажу).

Пізніше уряд Ірану відхилив пропозицію України розпочати переговори щодо виплати компенсацій жертвам авіакатастрофи.

    Реклама на dsnews.ua