• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Трамп хотів оскаржити результати виборів за допомогою Мін'юсту, — WSJ

Реклама на dsnews.ua

Колишній президент США Дональд Трамп після виборів голови держави в листопаді 2020 року просив Міністерство юстиції звернутися до Верховного суду для скасування результатів голосування. Однак керівництво відомства йому відмовило

Про це повідомляють джерела видання Wall Street Journal, передає "ДС".

Так, Трамп хотів замінити в.о. генерального прокурора Джеффрі Розена на людину, яка була б готова домагатися звернутися до Верховного суду.

Після того, як стало зрозуміло, що Розен не виконає прохання з позовом, Трамп думав про призначення на посаду свого союзника Джеффрі Кларка, який був готовий почати бажану президентом процедуру. Але в підсумку Трамп відмовився від плану через загрозу звільнень вищого керівництва Мін'юсту, які не бачили юридичних підстав для клопотання до Верховного суду.

Колишній генеральний прокурор Вільямм Барр і тимчасовий генеральний солісітор (представник виконавчої влади у Верховному суді США) Джеффрі Уолл теж відмовлялися йти з позовом до суду, оскільки для цього не було підстав. До того ж, на їхню думку, у федерального уряду не було юридичного інтересу в тому, хто саме буде переможцем виборів.

Як повідомляла "ДС", 20 січня 2021 року Джо Байден прийняв присягу президента США.

    Реклама на dsnews.ua