• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Трамп може відправити у відставку главу Пентагону, - NYT

Реклама на dsnews.ua
Президент США Дональд Трамп після проміжних виборів до Конгресу в листопаді може звільнити міністра оборони Джеймса Мэттиса з ідеологічних розбіжностей

Про те, що у Трампа натягнуті стосунки з міністром оборони, свідчать численні джерела The New York Times в Білому домі, передає "ДС".

Трамп стурбований тим, що Мэттис в глибині душі демократ, з-за чого вони розходяться в думках з багатьох питань, від політики НАТО щодо продовження спільних військових навчань з Південною Кореєю до питання про доцільність виходу США з ядерної угоди щодо ядерної програми Ірану.

Джерела NYT, близькі до Мэттису, впевнені, що він не зрадить своїм принципам заради збереження посади. На прес-конференціях глава Пентагону неодноразово відмовлявся відповідати на запитання, за яким його думка не збігається з думкою президента.

При цьому демократи впевнені, що звільнення міністра оборони стане великою втратою для уряду США, оскільки ні в кого немає сумніву, що Мэттис - один з найбільш висококваліфікованих фахівців у своїй сфері.

Крім того, напруга між Меттісом і Трампом підігріла публікація книги Боба Вудворда "Який жах: Трамп в Білому домі". На думку автора книги, Мэттис вважає, що інтелект Трампа не перевищує інтелект шестикласника.

    Реклама на dsnews.ua