• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Трамп може стати четвертим в історії США президентом, який проігнорував інавгурацію наступника: Як відреагував Байден

Обраний президент США Джо Байден радий, що поки ще чинний глава держави Дональд Трамп не піде на його інавгурацію

Дональд Трамп не буде присутній на інавгурації Джо Байдена
Дональд Трамп не буде присутній на інавгурації Джо Байдена
Реклама на dsnews.ua

Про це Байден сказав у пʼятницю, передає "ДС" із посиланням на ТАСС.

"Віцепрезидента Майкла Пенса ласкаво просимо, буду мати за честь бачити його і просунутися в питанні передачі влади", — сказав політик під час виступу в Вілмінгтоні (штат Делавер).

Разом із тим Байден радий, що Трамп не піде на інавгурацію.

Байден не сумнівається, що Секретна служба США зможе забезпечити безпеку під час його інавгурації, запланованої на 20 січня.

"Я в повній мірі довіряю Секретній службі", — сказав демократ.

"Упевнений, що інавгурація пройде в умовах безпеки і без проблем", — додав він.

Байден загострив увагу на тому, що безпеку Конгресу США забезпечує поліція Капітолію, а не Секретна служба.

Відзначимо, що Трамп може стати четвертим в історії США президентом, який не буде присутній на церемонії вступу на посаду свого наступника. Попередні три випадки сталися в XIX столітті.

Першим так учинив Джон Адамс, другий президент США (1797-1801 роки). Він не пішов на торжество, оскільки був засмучений не тільки поразкою, але і смертю одного зі своїх синів від алкоголізму.

Другим був Джон Квінсі Адамс, шостий президент США і син Джона Адамса (1825-1829 роки). Ні він, ні Ендрю Джексон, котрий обійшов його на виборах, не продемонстрували бажання поспілкуватися, так що до візиту на інавгурацію справа не дійшла.

Третім став Ендрю Джонсон, 17-й президент США (1865-1869 роки). Його наступник Улісс Грант відмовився їхати з Джонсоном в одному екіпажі, як це було прийнято, після чого той вирішив не приходити на інавгурацію.

Нагадаємо, в середу прихильники Трампа, які зібралися у Вашингтоні на демонстрацію на його підтримку, штурмували будівлю Конгресу, перервавши засідання, яке мало затвердити підсумки виборів. Правоохоронці застосували сльозогінний газ і світлошумові гранати. Згідно з даними вашингтонської поліції, в ході протестів загинули чотири людини.

Обраний президент США Джо Байден назвав події в Капітолії хаосом, який став результатом нападок чинного глави держави Дональда Трампа на демократію.

У США подумують усунути чинного президента Дональда Трампа з посади за допомогою прийняття 25-ї поправки Конституції.

    Реклама на dsnews.ua