• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Трамп подає до суду, щоб зберегти в секреті записи Білого дому

Колишній президент США Дональд Трамп 18 жовтня подав позов до Окружного суду округу Колумбія проти спеціального комітету Палати представників, що розслідує штурм Капітолію 6 січня

Трамп подає до суду, щоб зберегти в секреті записи Білого дому
Трамп подає до суду, щоб зберегти в секреті записи Білого дому / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні CNN, передає "ДС".

Трамп виступає проти оприлюднення близько 40 документів, пов'язаних зі справою. За його словами, матеріали, які запросив спецкомітет, підпадають під дію так званих привілеїв виконавчої влади, які захищають конфіденційність деяких повідомлень між посадовими особами Білого дому.

У позові 45-го президента йдеться, що запити Палати представників на ці документи "безпрецедентні за своєю широтою та обсягом і не пов'язані з будь-якої законною законодавчою метою".

У ньому також стверджується, що відмова президента США Джо Байдена засекретити деякі документи була "політичним прийомом, спрямованим на умиротворення його партизанських союзників".

У свою чергу голова комітету Бенні Томпсон і віце-голова Ліз Чейні заявили, що Трамп своїм позовом хоче перешкодити розслідуванню подій 6 січня. А в Білому домі зазначили, що не будуть задовільняти привілей для запитуваних документів.

Нагадаємо, штурм Капітолію, начебто організований Трампом, став причиною до відновлення справи про його імпічмент в останні тижні перебування на посаді. 13 січня Палата представників Конгресу США вдруге оголосила імпічмент Дональду Трампу. Повідомлялось, що після оголошення імпічменту Трамп розлютився та ізолювався.

Як писала "ДС", більшість республіканців вважає, що експрезидент Дональд Трамп має бути лідером Республіканської партії, однак думки виборців розходяться у питанні щодо висунення його кандидатом на президентських виборах 2024 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua