• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Трамп вимагав, щоб у Джоржії знайшли голоси для його перемоги у штаті, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Президент США Дональд Трамп, що покидає свою посаду, вимагав від держсекретаря Джорджії Бреда Раффенспергера перерахунку голосів в штаті, а також "знайти" для нього 11 780 голосів

Видання Washinghton Post стверджує, що отримало аудіозапис, на якому нібито відбувається годинна розмова Трампа і Раффенспергера вчора, 2 січня, передає "ДС".

Так, в ході цієї розмови Трамп кілька разів змінював тон відносно представника Республіканської партії, спілкуючись з ним і в схвальній формі та розпливчасто погрожуючи кримінальним переслідуванням за невиконання прохання президента.

Крім того, він переконував Раффенспергера влаштувати перерахунок голосів в штаті, який би міг призвести до перемоги чинного президента навіть з різницею в один голос (Байден обійшов Трампа на 11 779 голосів).

"Дивись. Все, що я хочу — це знайти 11780 голосів. Тому що ми виграли цей штат", — нібито заявляв в розмові президент США.

У розмові держсекретар Джорджії та його юристконсульт запевняли Трампа, що той володіє зовсім неправдивими даними щодо ходу виборів та переконував у абсолютної точності результату підрахунку голосів в штаті.

ЗМІ вказуює, що Трамп не вірив цим словам

"Це неможливо, щоб я програв в Джорджії. Неможливо. Ми виграли штат з перевагою в сотні тисяч голосів", — нібито говорив Трамп в у розмові.

У неділю, 3 січня, ще до виходу матеріалу, президент США на своїй сторінці в Twitter розповів про бесіду з Бредом Раффенспергером. Він повідомив, що чиновник "або не хотів, або не міг відповідати з питань щодо афер щодо "бюлетенів під столом, знищення бюлетенів, голосування тих, хто не проживає в штаті та мертвих душ".

Всі сторони, які за версією видання брали участь в розмові, коментарів щодо підтвердження деталей телефонної бесіди поки не давали.

Нагадаємо, 11 сенаторів від Республіканської партії США мають намір оскаржити результати голосування колегії вибірників на виборах президента країни.

У свою чергу, чотири члени Сенату від Республіканської партії, яку представляє Трамп, закликали Конгрес США затвердити результати голосування колегії. Сенатори підписали двопартійну заяву.

    Реклама на dsnews.ua