• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Трамп знову погрожує вивести США з важливої кліматичної угоди

Колишній президент США Дональд Трамп хоче знову вийти з Паризької кліматичної угоди у разі своєї перемоги на виборах

Дональд Трамп
Дональд Трамп
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила речниця передвиборчої кампанії Трампа Керолайн Лівітт, передає "ДС" із посиланням на Politico.

За даними Politico, американські консерватори роками готували підґрунтя для того, щоб Трамп вивів США з Паризької кліматичної угоди, повернувшись до влади. Для цього розробляється низка указів, які Трамп повинен швидко підписати у разі повернення в Білий дім, розповів Politico знайомий з цим процесом юрист.

Politico звернулося до речниці передвиборчої кампанії Трампа та отримало підтвердження щодо таких намірів колишнього президента США.

"Так, він сказав, що буде (виводити США з кліматичної угоди, — "ДС")", — відповіла Лівітт.

Як зазначає Politico, такі плани Трампа не є несподіванкою, оскільки він вже одного разу виводив США з цієї угоди, а також виступав проти неї під час теледебатів з чинним президентом Джо Байденом. Під час дебатів Трамп називав угоду "обкраданням США" та "катастрофою".

Наразі існує "кілька різних версій" проектів указів про вихід США з угоди, які Трамп повинен підписати, повідомив Politico юрист, знайомий із процесом. Одна з версій, за його словами, передбачає вихід США з Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Вихід з Рамкової конвенції ООН був би набагато більш різким кроком, зазначає Politico, оскільки це фактично припинило б участь США в глобальних кліматичних переговорах, зруйнувавши міжнародне співробітництво. Речниця передвиборчої кампанії Трампа цю інформацію коментувати відмовилась.

США приєдналися до Паризької угоди 2015 року за президента Барака Обами. У 2020 році Трамп, який на той час обіймав посаду президента, оголосив, що США виходять з угоди. Через рік, після приходу до влади Джо Байдена, Вашингтон знову повернувся до угоди.

Паризька кліматична угода була укладена у 2016 році задля протидії змінам клімату шляхом утримання зростання середньої світової температури, зниження викидів парникових газів і тому подібне.

Нагадаємо, вибори президента США відбудуться 5 листопада 2024 року. За президентську посаду будуть боротися Джо Байден та Дональд Трамп.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua