• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Трамп закликав Байдена піти у відставку через ситуацію в Афганістані

Президент США Джо Байден, не впоравшись із ситуацією в Афганістані, зазнав "однієї з найжорсткіших поразок в американській історії"

Дональд Трамп
Дональд Трамп / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив колишній президент США Дональд Трамп, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Те, що Байден накоїв з Афганістаном — це щось легендарне. Це увійде в історію, як одна з найбільш жорстоких поразок в американській історії", — сказав він.

Трамп також розкритикував Байдена за новий спалах COVID-19 в США, за нездатність припинити наплив нелегальних іммігрантів, за політику нинішньої адміністрації у сфері економіки та енергетики.

"Байдену слід піти у відставку після ганьби, допущеної їм в Афганістані", — додав він.

Спочатку саме Трамп домовився з рухом "Талібан" про повне виведення, на певних умовах, американського військового контингенту з Афганістану. В обмін на це таліби зобовʼязувалися, серед іншого, боротися проти тероризму, проводити межафганскій діалог для перемирʼя і мирного розвʼязання кризи.

Реалізація цієї угоди, головним чином, стала завданням не Трампа, а вже адміністрації Байдена: вона вирішила не відмовлятися від цих домовленостей, але перенесла на кілька місяців завершення виведення військ з території Афганістану.

Таліби, зі свого боку, активізували атаки на урядові війська.

Як писала "ДС", таліби без бою увійшли до столиці Афганістану — Кабулу, і президент країни Ашраф Гані покинув країну і вилетів до Таджикистану. Представник політичного офісу "Талібану" Мухаммед Наїм заявив про "завершення війни" в Афганістані, запевнивши, що жодна дипломатична організація не зазнала нападів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua