• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Трампу відмовили в санкціях щодо суду у Гаазі

Реклама на dsnews.ua

Окружна суддя винесла попередню судову заборону на рішення адміністрації чинного президента США Догадьда Трампа про введення кримінальних або цивільно-правових санкцій стосовно чотирьох професорів права, що підтримують роботу Міжнародного кримінального суду в Гаазі

Відповідний указ Дональда Трампа було видано у червні минулого року, передає "ДС" з посиланням на Голос Америки.

Згідно з указом, Держдепартамент і Міністерство фінансів можуть запроваджувати санкції щодо співробітників Міжнародного кримінального суду (МКС) і приватних осіб, які проводять розслідування щодо дій військових США в Афганістані. Їхні фінансові активи у США можуть заблокувати, а їм та членам родин заборонити в’їзд на територію США.

Суддя заявила, що позивачам, швидше за все, вдасться довести, що виконавчий указ Трампа порушив їхнє конституційне право на свободу слова, що призвело до непоправного збитку.

Позов був поданий нью-йоркською правозахисною організацією Open Society Justice Initiative.

Джеймс Голдстон, виконавчий директор Open Society Justice Initiative, закликав нову адміністрацію Байдена скасувати указ Трампа, який, за його словами, "прямо суперечить історичній підтримці Вашингтоном міжнародного правосуддя".

У вересні Вашингтон наклав санкції на головного прокурора МКС Фату Бенсуда. Її розслідування стосується можливих військових злочинів, скоєних талібами і афганською владою.

    Реклама на dsnews.ua