• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Витрачає на себе мільярди Гундяєв цинічно закликав росіян відмовитися від комфорту

Реклама на dsnews.ua
Московський патріарх Кирило (Володимир Гундяєв), який має резиденцію за 2,8 млрд рублів, яхту вартістю в $4 млн і годинник за 30 тис. євро, закликав православних віруючих "відмовитися від комфорту, як найвищої цінності"

Як повідомляє The Insider, саме з таким посилом патріарх привітав православних християн з наступаючим Різдвом, передає "ДС".

Крім відмови від комфорту, патріарх Кирило також закликав людей не уподібнюватися Іродові своїми справами, ставлячи на перше місце власне благополуччя і комфорт. Глава РПЦ запропонував скасувати "тягар пристрастей" і замість цього помолитися про зміцнення єдності православ'я і "примноження любові".

Журналісти видання вирішили нагадати росіянам, від яких предметів не зміг відмовитися сам патріарх. В першу чергу, згадується резиденція для Гундяєва, про будівництво якої стало відомо в травні 2019 року. Як стало відомо, під неї відреставрують колишнє обійстя службовців Феодорівського государева собору в Пушкіні. Сам проект обійдеться в 2,8 млрд рублів.

Крім будується резиденції, у володінні патріарха є також і квартира в знаменитому Будинку на набережній в Москві. З нею в 2012 році був пов'язаний скандал.

"Жінка на ім'я Лідія Леонова, живе в одній з квартир знаменитого Будинку на набережній у Москві (будинок 2 по вулиці Серафимовича), подала позов до сусіда. Під час ремонтних робіт той нібито запылил її квартиру та майно в ній (звучав термін "нанопил", з-за якої меблі і книги прийшли в непридатність). В якості компенсації Леонова нібито вимагала у відповідача квартиру, але суд постановив стягнути на її користь 20 млн рублів за моральний і матеріальний збиток", – пише видання.

Як виявилося, за словами відповідача – колишнього міністра охорони здоров'я Росії, кардіолога і священика Юрія Шевченка, – власником квартири виявився діючий патріарх Московський і всієї Русі Кирил. А жінка на прізвище Леонова – це його родичка.

Пригадали чолі РПЦ і його перельоти на бізнес-літаку Gulfstream G450 вартістю $43 млн. зокрема, в серпні 2017 року патріарх прилетів на Gulfstream G450 в Курган, де відзначалося 200-річчя богослова, начальника Руської духовної місії в Єрусалимі Антоніна (Капустіна). Патріарха супроводжував повпред президента в Уральському федеральному окрузі Ігор Холманскіх. Курганська преса звернула увагу на розкішний бізнес-джет і підрахувала, що вартість перельоту глави РПЦ могла скласти 3,6 млн рублів.

Не забули і про дорогої яхти "Паллада", яка стоїть на балансі РПЦ, головою якої є патріарх Кирило, і служить для річкових вояжів самого патріарха і високопоставлених гостей, яких він приймає на Валаамі. Вартість судна оцінюється в $4 млн.

І, звичайно, не забуваємо про скандал з елітними годинником Breguet.

"Скандал вибухнув, коли на руці патріарха Кирила були помічені годинник Breguet за €30 000 (які фотослужба РПЦ потім прибрала на фотографії, забувши стерти їх відображення на столі). Breguet глави РПЦ потрапив в об'єктиви українських фотографів під час візиту на Україну в 2009 році. Судячи з фотографій, у патріарха Кирила - класична модель Breguet з корпусом з білого золота і ремінцем зі шкіри крокодила", - написали журналісти.

    Реклама на dsnews.ua