• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Трамп і його адвокати проігнорують перше засідання суду щодо імпічменту

Реклама на dsnews.ua
Президент США Дональд Трамп і його адвокати не будуть брати участь у першому судовому засіданні з імпічменту, яке заплановане на 4 грудня

Про це повідомив адвокат глави Білого дому Пет Чиполлоне, передає "ДС" з посиланням на CNN.

Він вже повідомив про відсутність свого клієнта голови комітету Палати представників з судових питань Джеррі Надлера.

"Несправедливо очікувати від нас участі у слуханнях, поки свідки ще не призначені, і поки залишається неясним, чи зможе юридичний комітет забезпечити президенту справедливий процес допомогою проведення додаткових слухань", - заявив Чиполлоне.

Він також нагадав, що 4 грудня Трамп повинен знаходиться на саміті НАТО в Лондоні.

На початку вересні в США розгорівся скандал після того, як співробітник розвідки, який обробляв липневий телефонна розмова президентів США і України, подав скаргу своєму керівництву. Його стурбували окремі висловлювання глави Білого дому, які можуть трактуватися як тиск на українську сторону з метою змусити відкрити розслідування проти сім'ї екс-віце-президента Джо Байдена - прямого конкурента Трампа на президентських виборах в США в 2020 році.

Білий дім 25 вересня під тиском Конгресу і громадськості погодився оприлюднити стенограму розмови президентів, яка, по суті, підтвердила, що Трамп звертався до Зеленському з проханням провести розслідування проти сім'ї Байденов.

Розшифровка розмови президентів України і США посилила позиції демократів у контексті оголошення Трампу імпічменту. 27 вересня демократи в Палаті представників знайшли голоси і підтримали резолюцію про імпічмент президенту, за відповідне рішення проголосували 222 конгресмена.

У Палаті представників Конгресу США проходять слухання у контексті розслідування щодо імпічменту Трампа. Участь у них беруть в тому числі представники Державного департаменту. Питання про імпічмент Трампу буде направлений на розгляд Сенату. Щоб прийняти рішення про відставку президента, Сенату необхідно набрати дві третини голосів.

    Реклама на dsnews.ua