• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Туреччина відмовилася купувати російську вакцину від коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Туреччина не буде купувати російську вакцину від коронавірусної інфекції "Супутник V", оскільки препарат не пройшов достатньо випробувань

Про це заявив міністр охорони здоровʼя Туреччини Фахреттін Коджа, повідомляє "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Зокрема, міністр заявив, що російська вакцина не відповідає умовам "хорошої лабораторної практики".

"Росія не змогла цього зробити. Тому ВООЗ і весь світ не змогли придбати цю вакцину. Ця вакцина також не може отримати у нас ліцензію. Тому це поза нашою сферою інтересів", — сказав він.

Туреччина з населенням 83 мільйонів людей підписала контракт на покупку 50 млн доз вакцини у китайської компанії Sinovac Biotech Ltd і розраховує почати вакцинацію в цьому місяці, приділяючи пріоритет медичним працівникам.

Коджа сказав, що Туреччина має потребу в більшій кількості вакцин з метою щеплення 50 млн осіб до кінця квітня 2021 року і додав, що країна працює над тим, щоб прискорити доставку 25 млн доз вакцини від Pfizer і BioNTech.

Як повідомляла "ДС", 19 листопада партія російської вакцини була доставлена в Будапешт. Угорщина стала першою країною, яка замовила вакцину "Супутник V". Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що препарат протестують в Угорщині на безпеку і ефективність.

Європейська комісія попередила владу Угорщини, що буде змушена вжити заходів проти Будапешту, якщо той спробує купити не сертифіковану в ЄС іноземну вакцину, в тому числі і російську.

    Реклама на dsnews.ua