• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції про заборону домашнього насильства

Туреччина першої з країн Європи вийшла з конвенції Ради Європи про запобігання та протидію насильству проти жінок та домашньому насильству

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні турецького державного інформагентства Anadolu, передає "ДС".

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підписав указ про вихід із Стамбульської конвенції, підписаної в 2011 році.

Міністр у справах сімʼї, праці та соціальних служб Зехра Зумрут Сельчук заявила, що права жінок гарантовані внутрішнім законодавством Туреччини, особливо в Конституції.

За її словами, турецька правова система є "достатньо динамічною та потужною", щоб впроваджувати нові норми відповідно до потреб.

Як наголосила міністр, насильство над жінками є злочином проти людства, і що Туреччина рішуче продовжить боротьбу з насильством за принципом "нульової толерантності".

Директор з комунікацій Фареттин Алтун заявив, що Туреччина рішуче продовжує свою боротьбу за те, щоб жінки більше брали участь у соціальному, економічному, політичному та культурному житті.

Туреччина — перша країна, яка ратифікувала конвенцію Ради Європи, прийняту в Стамбулі. Конвенція намагається запобігти насильству щодо жінок, включаючи домашнє насильство, та покласти край юридичній безкарності винних осіб.

У Туреччині в 2019 році було скоєно 474 вбивства жінок, що вдвічі більше, ніж у 2011 році.

Додамо, що Стамбульська конвенція – конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, яка була відкрита для підписання 11 травня 2011 у Стамбулі (Туреччина). Вона є першим документом, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством стосовно жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне та сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти та стерилізацію.

Наразі Стамбульську конвенцію ратифікували понад 30 країн. Україна була серед перших країн, які підписали її ще у 2011 році, але досі не ратифікувала.

В червні 2020 року у відповідь на електронну петицію президент Володимир Зеленський заявив, що внесе на розгляд Верховної Ради України законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції, однак наразі цього ще не відбулося.

В липні 2020 року Польща розпочала процедуру виходу зі Стамбульської конвенції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua