• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Туск не виключив ембарго на агропродукцію з Росії та Білорусі

Польща розглядає питання введення ембарго на аграрну продукцію з Росії та Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Дональд Туск за підсумками зустрічі з польськими фермерами, яка тривала близько чотирьох годин, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Будемо спільно працювати над введенням ембарго на російську та білоруську агропродукцію. Це в голову не вкладається, що в часі війни, коли ми говоримо, що Україна має були обкладена якимось митом, щоб одночасно продукти російські і білоруські потрапляли до Європи зовсім без жодних обмежень. Це драматично впливає на ціни, зокрема, збіжжя в усій Європі", — сказав він.

За словами Туска, сторони обговорили пропозиції протестувальників і вони були аргументовані. Він додав, що деякі вимоги стосуються зміни сільськогосподарської політики Євросоюзу.

"Польський уряд, я точно особисто, і протестувальники маємо одну ціль – яким чином захистити польське фермерство, польський ринок, європейський ринок перед дуже несправедливими наслідками, на мою думку, нерозважливого рішення про лібералізацію торгівлі з Україною", – сказав він.

Голова польського уряду заявив, що Варшава хоче й буде продовжувати допомагати Україні, і всі учасники зустрічі погодилися, що пункти пропуску мусять бути "абсолютно безпечні і відкриті для транспортування військової та гуманітарної допомоги для України".

"Я не говорю про тих, хто приклеюється до фермерських протестів, тих політичних груп", – підкреслив він.

В той же час Туск наполягає, що українське збіжжя не може надходити до Польщі без мита. Іншою вимогою, яку підтримав польський прем'єр, було фінансування Євросоюзом транспортування збіжжя з європейських ринків до країн, які його потребують. За його словами, в Польщі близько 9 млн тонн надлишку зерна.

Як повідомляла "ДС", прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що представники Польщі та України ведуть перемовини щодо закриття кордону між країнами для торгівлі.

Віцепрем’єр України з відновлення Олександр Кубраков заявив, що Україна не веде перемовини з Польщею щодо закриття кордону між країнами.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua