• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У 2022 році британська компанія розпочне випробування COVID-вакцини у вигляді пластиру

З 3 січня наступного року британська компанія Emergex розпочне клінічні випробування вакцини другого покоління проти COVID-19, простого у застосуванні пластиру для шкіри, який використовує Т-клітини для знищення інфікованих клітин

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі газети The Guardian, передає "ДС".

Emergex отримала дозвіл від швейцарського регулювального органу щодо ліків на проведення перших випробувань пластиру проти коронавірусу на людях у Швейцарії. У ньому візьмуть участь 26 осіб, які отримають високу та низьку дозу експериментальної вакцини. Проміжні результати очікуються в червні. Однак вакцина Emergex буде доступна не раніше 2025 року, що є звичайним терміном для розробки вакцини.

Вакцина у вигляді пластиру примушує Т-клітини швидко видаляти інфіковані клітини з організму після зараження, запобігаючи таким чином реплікації вірусу та захворюванню. У той час як антитіла, що виробляються нинішніми вакцинами проти COVID, прилипають до вірусу та зупиняють його зараження клітин, Т-клітини знаходять та знищують інфіковані клітини. Інші вакцини, такі як вакцини Pfizer/BioNTech і AstraZeneca/Оксфордського університету, також викликають Т-клітинну відповідь, але меншою мірою.

Як повідомляла "ДС", під час міжнародної виставки у місті Хайкоу на півдні Китаю презентували першу у світі вакцину проти коронавірусу, яку вводять шляхом інгаляції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua