• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У Білому домі провели "Саміт четвірки"

У США 24 вересня відбувся саміт учасників чотиристороннього діалогу з безпеки ㅡ "Саміт четвірки" (Quad summit) ㅡ за участю лідерів Індії, Австралії та Японії

Джо Байден і лідери Індії, Австралії та Японії
Джо Байден і лідери Індії, Австралії та Японії
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Білого дому, де оприлюднили спільну заяву лідерів чотирьох країн, інформує "ДС".

Так, президент США Джо Байден приймав у себе прем’єр-міністра Австралії Скотта Моррісона, прем’єр-міністра Індії Нарендру Моді та прем’єр-міністра Японії Йошіхіде Сугу.

Їхня зустріч тривала близько двох годин. Приводом для саміту лідери країн назвали можливість переорієнтувати себе та світ на Індо-Тихоокеанський регіон, де наразі загострюється політичне протистояння.

Зокрема, у спільній заяві лідери країн вказали, що "взяли на себе зобов’язання сприяти вільному, відкритому, заснованому на правилах порядку, що вкорінюється в міжнародному праві для зміцнення безпеки та процвітання в Індо-Тихоокеанському регіоні та за його межами".

Лідери "Четвірки" заявили про підтримку верховенства права, свободи судноплавства та перельотів, мирного вирішення спорів, демократичні цінності та територіальну цілісність держав.

На "Саміті четвірки" не згадували прямо Китай, однак сама країна напередодні цієї зустрічі розкритикувала її та зазначила, що вона "не отримає підтримки та приречена на провал", пише Reuters.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua