• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

У Білорусі чоловік "образив" Лукашенко: Йому дали 1,5 роки колонії суворого режиму

У Білорусі 24 листопада суд Молодечно та Молодечненського району ухвалив вирок 34-річному Андрію Юркову у вигляді 1,5 року позбавлення волі в колонії суворого режиму за образу самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка

У Білорусі чоловік "образив" Лукашенка;
У Білорусі чоловік "образив" Лукашенка;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні правозахисної організації "Весна", повідомляє "ДС".

За версією звинувачення, 8 квітня 2021 року Юрков у нетверезому стані ненормативно висловився у бік Лукашенка у Молодечненському відділенні міліції.

Зазначається, що Юрков повністю визнав провину. Він пояснив, що протягом дня пив вино, був сильно п'яний, вирішив перейти через потік машин у недозволеному місці, де його зупинили співробітники ДАІ.

Чоловік не пам'ятає конкретно, що сказав, як і причину, чому це зробив. У мітингах та чатах ніколи не брав участі, тож просив, щоб його помилували.

Свідком у справі виступив міліціонер Воронков, який затримував Юркова, розповів, що обвинувачений сам біг до них, перебігаючи дорогу, та просив його затримати. Коли його привезли до відділу, він висловлювався і на адресу Лукашенка, і співробітників.

Воронков на папірці написав висловлювання, які обвинувачений говорив у відділі. Другий свідок – міліціонер Томашкевич – був відсутній під час образ Лукашенка, але сказав, що коли колега йому все доповів, вони разом дивилися камери спостереження.

Ще одна свідка – пенсіонерка Талай – була у РВВС і написала на папірці, як висловлювався обвинувачений. Однак вона зауважила, що хоча він і лаявся, це не було адресовано на адресу когось конкретного, хоча під час попереднього слідства вказувала, що лайка була саме у бік Лукашенка.

Прокурор запросила 1,5 роки позбавлення волі у колонії суворого режиму і саме таке покарання виніс суддя.

Як писала "ДС", Самопроголошений президент Білорусі Лукашенко заявив про те, що в країні й надалі закриватимуть некомерційні організації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua