• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Лукашенка запитали про репресії у Білорусі: він пообіцяв "вирізати всіх мерзотників"

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про те, що у країні й надалі закриватимуть некомерційні організації

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

 Про це Лукашенко повідомив в інтерв'ю ВВС, передає "ДС".

На запитання журналіста, чому Лукашенко знищує громадянське суспільство, він закликав показати Бабин Яр у Білорусі, "де знищені там валяються".

Після цього було озвучено журналістом цифри про ліквідацію 270 НКО з липня. Лукашенко відповів на це, що вони й надалі їх закриватимуть, адже вони спонсоруються Заходом.

"Відповідаю на твоє запитання, не завдавай собі клопоту: виріжемо всіх мерзотників, яких ви фінансували. Ах, ви потурбувалися, що ми знищили ваші структурки, НКО, НУО та інші, які його фінансували. Ми людей, які працювали на Білорусь, які допомагали людям, пальцем не чіпали, а тих, які користувалися вашою допомогою, отримуючи від вас фінансування, і громили тут, ваших, яких ви бачили тут у Мінську — ми, якщо ми когось не ліквідували, то ми їх ліквідуємо найближчим часом", — заявив він.

Журналіст також запитав, за що закрили Офіс з прав людей з інвалідністю та Центр любителів тварин.

"Ви ще назвіть представництво Організації Об'єднаних Націй. Назвіть, чим займалося. Гроші, які мали йти на благодійність, фінансували протести — наймали адвокатів і таке інше. Це що, їхня профільна діяльність? Або там Червоний Хрест і так далі, їх теж назвіть. А те, що ви називаєте тварин — ну, звучить на картинку, а подивіться, чим вони займалися?", — сказав Лукашенко.

Він заявив, що для нього "це новина".

"Але я впевнений, що це була табличка (прикриття), що вони захищали тварин, а гроші вони отримували на своє існування і на революції тут. Не на революції, а на заколоти. Тому не прикривайтеся цими словами, "тварини ми тут підтримували" …", — сказав Лукашенко.

Крім того, білоруський диктатор заперечує наявність політичних ув'язнених у країні, стверджуючи, що такої статті немає.

"У нас немає політичної статті, за якою ми вже засудили або судимо людей. У нас їх немає. Це люди, які порушили білоруське законодавство і скільки їх — у вас же 300 було, 400, 600, тепер уже 870. Америки скаже, що їх 980 — ви підспівуватимете", — заявив диктатор.

Нагадаємо, прем’єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що дії білоруського режиму, який підтримує Росія, становлять загрозу для всієї Європи. Він вважає це лише початком, адже "диктатори не зупиняться".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua