• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

У Білорусі облаштовують позиції для балістичних ракет

У країні співдружній з Росією ймовірно формують нову військову бригаду, озброєну російськими "Іскандерами"

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє білоруська служба "Радіо Свобода", пише "ДС".

"В артилерійській військовій частині №12147, серед іншого, базується 465-та ракетна бригада. Щонайменше один з її дивізіонів має на озброєнні оперативно-тактичний ракетний комплекс "Іскандер-М", який може нести ядерну зброю. Всього в Білорусі таких підрозділів може бути два", – повідомляють журналісти.

Будівництво відбувається на значній частині військової частини, де розташовані "Іскандери". Зокрема, будуються два ангари, вигляд яких відповідає ангару, який був побудований рік тому для зберігання ОТРК "Іскандер". Його будівництво тривало з осені 2022 року до квітня 2023 року. Поруч з новими ангарами видно контури ще двох великих фундаментів, призначення яких поки що незрозуміле.

Кожен із цих ангарів може розмістити 12 бойових машин – саме такі розміри має стандартний дивізіон "Іскандер" в армії країни-агресора РФ. До нього входять до 6 шести різних типів техніки: командно-штабна машина, машина життєзабезпечення, самохідна ракетна установка, транспортно-зарядна машина, мобільний пункт підготовки інформації та машина регулювання й обслуговування.

"Білорусь вже має дві дивізії, тобто близько 24 таких військових машин, 8 з яких несуть ракети. Про передачу Білорусі перших ракетних комплексів "Іскандер" Лукашенко заявив під час зустрічі з Путіним 19 грудня 2022 року. Вже в лютому 2023 року, після навчання на російських полігонах, білоруські військові почали їх самостійно експлуатувати", – йдеться на шпальтах видання.

Військова частина, на території якої зараз ведеться будівництво, розташована лише за 7 км від Осиповицького полігону та за 12 км від 1405-ї бази артилерійських боєприпасів, де, за даними ЗМІ, можуть зберігатися ядерні боєголовки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua