• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Білорусі під час масових акцій протесту затримали понад 200 людей, - ЗМІ (ФОТО)

У низці білоруських міст 14 липня відбулися акції протесту через рішення Центральної виборчої комісії не реєструвати кандидатів у президенти  

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації TUT.by, передає «ДС».

Як зазначається, акції протесту пройшли в Мінську, Бресті, Гомелі, Гродно, Могильові. Люди збиралися переважно у центрі міст, але в Мінську вийшли і на околицях. Мітінгувальники шикувалися в "ланцюги солідарності", влаштовували ходи та велопробіги.

Учасники акцій висловлювали незадоволення підсумками реєстрації кандидатів в президенти: з семи претендентів ЦВК зареєструвала лише пʼятьох. Зокрема, не зареєстрували опозиціонера Віктора Бабарико, якого вважають одним з головних опонентів чинного президента Олександра Лукашенка. 

Мітинги супроводжувалися затриманнями із застосуванням сили. За інформацією правозахисників, тільки в Мінську затримано понад 150 людей. Вночі 15 липня повідомлялося про як мінімум 215 по всій країні.

Як повідомляла "ДС", раніше Центральна виборча комісія Білорусі відмовилася реєструвати опозиціонера Віктора Бабарика кандидатом у президенти. Також було відмовлено в реєстрації колишньому главі "Парку високих технологій" Валерію Цепкалу.

    Реклама на dsnews.ua