• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Білорусі стартувало дострокове голосування на виборах президента

Реклама на dsnews.ua

Дострокове голосування на виборах президента Білорусі розпочинається сьогодні, 4 серпня, і триватиме до 8 серпня

Про це йдеться в публікації "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

На території країни створено 5 767 дільниць для голосування, зокрема 231 — у санаторіях, профілакторіях, будинках відпочинку, лікарнях та інших організаціях охорони здоровʼя, які надають медичну допомогу в стаціонарних умовах, 13 — у військових частинах.

Для громадян Білорусі, які проживають за межами країни, створили 44 закордонні дільниці.

Загалом до списків виборців включено 6 844 932 людини. Найбільша кількість у Мінську — 1 241 21, найменше — у Гродненській області (751 084). Також зареєстрували 5 319 білоруських громадян, які перебувають за межами республіки.

Вибори президента Білорусі призначені на 9 серпня.

14 липня ЦВК Білорусі зареєстрував кандидатами в президенти чинного главу держави Олександра Лукашенка, екс-депутата Ганну Канопацьку, голову партії БСДГ Сергія Черечня, співголову обʼєднання "Говори правду" Андрія Дмитрієва та дружину затриманого блогера Сергія Тихановського Світлану Тихановську.

Як повідомляла "ДС", Центральна виборча комісія Білорусі відмовилася реєструвати кандидатами опозиціонерів Віктора Бабарико і Валерія Цепкала. Це рішення призвело до масових акцій протесту. Бабарико і Цепкало обʼєднали зусилля з Тихановською.

Пізніше Світлана Тихановська змушена була вивезти своїх дітей із країни через погрози на їхню адресу на тлі передвиборної гонки.

    Реклама на dsnews.ua