• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У Білорусі ввели плату за виїзд з країни: кому дали повноваження стягувати

Реклама на dsnews.ua

Обласним радам депутатів в Білорусі дозволили стягувати спеціальний збір за виїзд з республіки

Відповідне повідомлення про новації в податковому законодавстві країни було опубліковано на Національному правовому інтернет-порталі, передає "ДС"

Відзначається, що дане нововведення було прийнято в якості додаткових заходів "з консолідації доходів бюджету для боротьби з COVID-19".

Ставки збору будуть встановлюватися обласними Радами депутатів.

"З 1 січня 2021 року і до 1 січня 2023 року обласні Ради депутатів вправі вводити на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць місцевий збір за перетин транспортними засобами державного кордону Білорусі в пунктах пропуску", — зазначено у відповідному законі.

Збір стягуватиметься з водіїв транспортних засобів максимальною масою до 5 тонн і з не більше 8 місцями для сидіння, крім водія. При відсутності рішення обласної Ради депутатів, що встановлює ставку збору, вона вважається рівною нулю.

Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що до Білорусі через Україну "тоннами завозили зброю". Українське МЗС у відповідь заявило, що мантра про "зброю з України" чітко вписується в політику Лукашенка.

У Державній прикордонній службі України також заявили, що з початку року на кордоні двох країн було виявлено 48 одиниць зброї, з них 10 везли з Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua