• USD 28.3
  • EUR 33.3
  • GBP 36.7
Спецпроєкти

У Білорусі завели майже півсотні справ за образи силовиків

Реклама на dsnews.ua

За час масових протестів у Білорусі проти фальсифікації результатів виборів президента, які почалися 9 серпня і тривають досі, було заведено 43 кримінальних справи за образи і погрози на адресу співробітників правоохоронних органів

Про це йдеться в повідомленні пресслужби МВС Білорусі, передає "ДС".

"З 9 серпня по 14 вересня ГУ ВБ МВС прийнято до провадження 143 дослідчих перевірки за фактами посягань, скоєних стосовно співробітників ОВС і їх близьких, по 67 з них причетні особи відомі. Порушено 43 кримінальні справи, за якими встановлений 21 підозрюваний", — йдеться у повідомленні.

Відзначається, що ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності 36 громадян, які вчинили посягання відносно силовиків.

У МВС повідомили, що авторами і джерелом погроз, образ та наклепів переважно є особи, які мають кримінальне минуле, які ведуть асоціальний спосіб життя, схильні до скоєння різних правопорушень.

У відомстві додали, що в більшості випадків зазіханням передує розголошення персональних даних співробітників і їх близьких в інтернеті. На сьогодні оприлюднені особисті дані 299 співробітників, з яких дві третини — представники міліції громадської безпеки. На адресу співробітників і їх рідних надійшли 132 погрози, зафіксовано 90 фактів образ, 33 — наклепу.

Крім того, по 12 фактам умисних наїздів на правоохоронців і бійців внутрішніх військ МВС, скоєних в період з 09 по 13 серпня, вже порушено кримінальні справи. Особи всіх цих водіїв встановлені, щодо чотирьох з них проводяться розшукові заходи.

Також в МВС заявили, що мають відомості по 210 фактам різного роду погроз, образ, а також здійснення умисного знищення та пошкодження майна, поширення наклепу стосовно посадових осіб, що мали місце в серпні — вересні 2020 року. Серед них — депутати обох палат парламенту Білорусі, члени виборчих комісій, судді, працівники виконавчих комітетів, співробітники Слідчого комітету, посадові особи державних органів та установ.

    Реклама на dsnews.ua