• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

У COVID-вакцини Johnson & Johnson виявлена рідкісна побічна реакція

Через 6 тижнів після вакцинації від коронавірусу вакциною виробництва компанії Johnson & Johnson виникає підвищений ризик рідкісного неврологічного розладу — синдрому Гієна-Барре

Реклама на dsnews.ua

До такого висновку дійшло Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Відзначається, що шанси захворіти синдромом Гієна-Барре оцінені як "дуже низькі". Проте, в ньому йдеться про те, що одержувачам вакцини J&J слід звертатися за медичною допомогою, якщо у них є симптоми, включаючи слабкість або поколювання, труднощі при ходьбі або труднощі з рухом особи.

Близько 12,8 мільйона осіб отримали одноразову вакцину J&J в США. 100 попередніх звітів про захворювання у реципієнтів вакцини включають 95 серйозних випадків, які вимагали госпіталізації, і один звіт про смерть.

У заяві J&J йдеться, що вони обговорювали з регулюючими органами випадки захворювання. У ньому говориться, що кількість зареєстрованих випадків перевищує фоновий рівень лише на невелику ступінь.

Синдром Гієна-Барре — це рідкісне неврологічне захворювання, при якому імунна система організму атакує захисне покриття нервових волокон. У більшості випадків виникає бактеріальна або вірусна інфекція. Більшість людей повністю одужують від СГБ.

У минулому це захворювання було пов'язане з вакцинацією — особливо з кампанією вакцинації під час спалаху свинячого грипу в США в 1976 і 2009 роках.

Як повідомляла "ДС", 2 липня в Україні була зареєстрована однодозна вакцина від коронавірусу Janssen (Johnson & Johnson) для екстреного застосування. Однак в нашій країні вона "з'явиться ще не скоро".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua