• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Данії політик залишив пост лідера впливової партії через дотик до стегна колежанки 10 років тому

Реклама на dsnews.ua

Лідер Соціал-ліберальної партії Данії Мортен Остергаард покидає свою посаду через секс-скандал. Політик зізнався у тому, що тримав руку на стегні своєї молодшої колеги-жінки по партії

Так, Остергаард заявив, що "зрадив довіру" своїх однопартійців, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Виступаючи перед журналістами пізно ввечері в середу, Остергаард сказав, що шкодує про те, що у нього "не вистачило сміливості" визнати свою причетність до інциденту, який стався кілька років тому. Його партія є найбільшим союзником у парламенті уряду меншості соціал-демократів.

Відставка відбулася на тлі розслідування парламенту Данії щодо звинувачень на адресу політика у тому, що він допускав систематичні зловживання протягом багатьох років.

В цілому 322 колишні та політикині та співробітниці парламенту нещодавно підписали лист, в якому стверджується, що вони зазнали сексуальних домагань, що спонукало премʼєрку Метте Фредеріксен звернутися за зовнішнім розслідуванням.

Лотте Род, членкиня Соціал-ліберальної партії, була серед тих, хто заявив, що один з членів партії переслідував її, дозволяючи собі неналежні дотики.

Остергаард спочатку заявив, що партія розібралася з цим питанням і відмовилася ідентифікувати злочинця. У середу він зізнався у всьому.

"Це мою руку їй довелося прибрати зі стегна майже десять років тому," — сказав Остергард.

У своєму твіті Род сказала, що пробачила Остергаарду за цей інцидент, але його поводження у цій справі було проблематичним.

Остергаард, який був міністром економіки в попередній урядовій коаліції, залишиться членом парламенту. Софі Карстен Нільсен, колишня міністр освіти, змінить Остергаарда на посаді голови партії.

Нагадаємо, минулого року у Раді сфотографували переписку "слуги народу" Богдана Яременка з повією.

Крім того, Яременко в додатку Tinder розглядав дівчат.

Після секс-скандалу депутат заявив, що написав заяву про відставку з поста глави Комітету з питань зовнішньої політики.

    Реклама на dsnews.ua