• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У Держдепі назвали причину виведення військ з Афганістану

Військовий контингент США необхідно було вивести з Афганістану відповідно до домовленостей Адміністрації попереднього президента. А порушення домовленостей призвело б до необхідності додаткової відправки американських військових в Афганістан

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час виступу в Комітеті з міжнародних справ Палати представників, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

У звʼязку з цим він звернув увагу, що ця угода, підписана експрезидентом Дональдом Трампом, вимагала від чинного на той час уряду Афганістану звільнити пʼять тисяч і увʼязнених талібів, в тому числі командирів угруповань. У той же час угода скорочувала присутність американських сил в цій країні до 2,5 тисячі військовослужбовців.

Таліби, зі свого боку, погодилися припинити напади на сили США і країн-партнерів, а також утриматися від наступів на великі міста Афганістану, зауважив Блінкен. Однак «Талібан» продовжив свій наступ.

«Коли президент Байден почав виконувати обов’язки на посаді, він постав перед вибором: припинити війну або вдатися до її ескалації. Якби він не виконав зобов’язань, взятих його попередником, атаки на наші сили та сили союзників були б поновлені», — зазначив держсекретар США.

За його словами, це вимагало б відправки до Афганістану значно більшої кількості американських сил для забезпечення безпеки. У той же час, як зазначив Блінкен, ніщо не вказувало на те, що перенесення виведення військ сприяло би зміцненню афганських сил безпеки або стійкості уряду Афганістану.

«Якщо 20 років (перебування США в Афганістані – ред.) й сотні мільярдів доларів на підтримку, обладнання та навчання зрештою не вистачило, то яке значення мав би ще один рік або п’ять, або десять?» — зауважив Блінкен.

За його словами, противники США — такі як Китай або Росія, а також такі ворожі режими як Іран або Північна Корея хотіли б, щоб Америка і далі ув’язала б у війні в Афганістані.

Держсекретар США підкреслив, що перед прийняттям рішення про виведення військ були проведені консультації з союзниками і партнерами. Однак, за його словами, ані США, ані союзники не могли передбачити такого швидкого краху афганського уряду і сил безпеки навіть за «самим песимістичним сценарієм».

«Однак ми спланували й реалізували широкий спектр дій у непередбачуваних обставинах», — зазначив Блінкен.

Як писала "ДС", раніше держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що американська сторона веде переговори з представниками ісламістського руху "Талібан", зокрема, про процес евакуації.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua