• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Держдепі США мають намір домогтися екстрадиції Фірташа

Держдепартамент США співпрацює з австрійською владою в питанні екстрадиції з Відня в Штати українського олігарха Дмитра Фірташа

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент, передає "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

"Австрія — це країна з верховенством права, і вони мають певні правові процедури. Наша позиція залишається такою ж, як у 2014. Ми засудили Фірташа за злочини, і ми продовжуємо працювати з австрійцями, при цьому поважаючи їхній правовий процес", — сказав чиновник .

На питання, які інструменти можуть використовувати Сполучені Штати, щоб домогтися екстрадиції, Джордж Кент додав, що в США працюють в цьому напрямку з австрійською владою.

"Оскільки ми поважаємо верховенство права в Австрії, вони досі проходять через процес апеляцій у справі екстрадиції. Ми перебуваємо в контакті з австрійцями, але це їхній процес і він має бути завершений", — заявив дипломат.

У свою чергу, прессекретар окружного суду Відня з кримінальних справ Крістіна Зальцборн заявила про відсутність рішення у справі про екстрадицію Фірташа.

"Запит на відновлення справи є доволі обширним, як і заяви прокуратури та зустрічної сторони. Таким чином ми не можемо передбачити, коли слід очікувати рішення", — заявила Зальцборн.

Нагадаємо, Дмитро Фірташ був затриманий в Австрії в березні 2014 року на запит американських слідчих, проте випущений під заставу в 125 мільйонів євро. З тих пір він оскаржує свою екстрадицію до США, хоча Мінʼюст Австрії вже погодив процедуру.

США звинувачує Фірташа у дачі хабара у розмірі 18,5 мільйонів доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ в Індії поза конкурсом. Олігархові загрожує до 50 років вʼязниці і конфіскація всіх активів.

У листопаді 2019 року федеральний міністр європейських, інтеграційних і закордонних справ Австрії Олександр Шалленберг заявив, що вирішення питання екстрадиції Фірташа в США затягують його адвокати, а не австрійська сторона.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua