• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

У Держдепі заявили про готовність США вжити заходів "проти хакерів у Росії"

Діяльність хакерів завдає великої шкоди національній безпеці США, в звʼязку з цим Вашингтон готовий вжити заходів проти хакерів у Росії, якщо вона сама не зробить цього

Діяльність хакерів завдає великої шкоди національній безпеці США
Діяльність хакерів завдає великої шкоди національній безпеці США
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час конференції з нових технологій у Вашингтоні, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Він сказав, що в США розглядають діяльність хакерів-здирників не тільки як проблему правоохоронних органів, а й як проблему національної безпеки.

"Це пряма загроза безпеці, добробуту нашого народу, тому це питання стоїть на першому місці в нашому дипломатичному порядку денному… Це також причина, через яку ми підвищуємо рівень уваги до питання про здирників у наших розмовах з Росією. Наш напрям зрозумілий: країни, що переховують кіберзлочинців, несуть відповідальність за вжиття заходів, або ж ми це зробимо самі", — наголосив дипломат.

За його словами, "здирники і інші кіберзлочинці зачіпають усіх нас — наш бізнес, місцеві органи влади, нашу найбільш важливу інфраструктуру від електромереж до лікарень".

"Як ви знаєте, кожен четвертий американець стає жертвою кіберзлочинності, втрати від якої перевищують 4 млрд доларів на рік", — зазначив Ентоні Блінкен.

Він також послався на приписувану Росії масову атаку на SolarWinds, і сказав, що "НАТО підтвердило, що кібератака може спровокувати застосування статті 5 Північноатлантичного договору, яка розглядає напад на одного з членів альянсу як напад на весь альянс.

Держсекретар назвав це "важливим кроком у стримуванні цих атак і захисту нашої національної безпеки в кіберепоху".

Як писала "ДС", США і Британія звинуватили Росію в сотнях кібератак за останні два роки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua