• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Держкіно розповіли, чому українцям не покажуть фільм із Зеленським у ролі Наполеона з манією величі (ВІДЕО)

Державне агентство з питань кіно з 2015 року не видає прокатного посвідчення фільму "Ржевський проти Наполеона" у зв'язку з тим, що в ньому є актор Юрій Гальцев, який включений до переліку осіб, які загрожують національній безпеці України. Одну із ролей у кінострічці зіграв нинішній президент Володимир Зеленський

Кадр із фильму "Ржевський проти Наполеона"
Кадр із фильму "Ржевський проти Наполеона" / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповіді Держкіно на запит журналістів Українських Новин, повідомляє "ДС".

"Держкіно не видавало прокатне посвідчення на фільм "Ржевський проти Наполеона" (Росія, 2011, режисер М.Вайсберг) жодній компанії-дистриб'ютору з жовтня 2015 року", — йдеться у відповіді агентства.

Такі дії Держкіно пов'язані з тим, що з 6 жовтня 2015 року одного з акторів фільму російського коміка Юрія Гальцева включено до переліку осіб, які загрожують національній безпеці України.

А згідно зі ст. 15 закону "Про кінематографію" забороняється прокат фільмів, у яких беруть участь включені до цього переліку особи.

"Ржевський проти Наполеона" — російсько-українська комедія, що вийшла в прокат 2012 року.

Володимир Зеленський не лише зіграв у ньому роль Наполеона, а й виступив продюсером фільму разом зі своїми компаньйонами по "95 кварталу" Сергієм та Борисом Шефірами та Андрієм Яковлєвим, а також російським режисером та продюсером Сергієм Лівневим. Російський комік Юрій Гальцев відіграв у ньому епізодичну роль мера.

Так, в одному з фрагментів Зеленський у ролі Наполеона фліртує з жінкою та намагається виставити себе у вигідному світлі.

"Я між іншим, теж не остання людина в Європі, Кися! Ти ще побачиш, про мене напишуть безліч книг — я впевнений! — знімуть не одну кінострічку, а іноді, мені здається, що моїм ім'ям назвуть якесь психіатричне захворювання, а, може, навіть тістечко!", — розповідає персонаж Зеленського "співрозмовниці" після ляпаса від неї.

На відео з 55:00.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вранці 11 листопада подасть заяву про відставку до голови Верховної Ради. Журналісти пояснили, що таке рішення він ухвалив через те, що Кабінет Міністрів на закритому засіданні 10 листопада проголосував за відділення Держкіно від МКІП.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua