• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

У Франції секс з 15-річними дітьми став злочином

Згідно з новим законом, ухваленим французьким парламентом, секс дорослих осіб з 15-річними дітьми прирівнюється до зґвалтування

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідне порушення закону тепер буде каратися тюремним ув'язненням терміном до 20 років, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Хоча і раніше вік згоди у Франції наступав з 15 років, прокурорам все ж було потрібно доводити, що статевий контакт з особою молодше цього віку не був добровільним, щоб домогтися засудження за згвалтування.

"Це історичний закон для наших дітей і нашого суспільства. Жоден дорослий агресор не зможе зажадати згоди неповнолітнього до 15 років", — зазначив міністр юстиції країни Ерік Дюпон-Моретті.

В останньому читанні голосування в підтримку законопроекту в парламенті було одноголосним.

При цьому в законі прописана так зване "застереження Ромео і Джульєтти", яке, зокрема, повинно допомогти уникнути криміналізації сексу між самими неповнолітніми. Покарати за зв'язок з дитиною або підлітком молодше 15 років можна тільки людину, яка мінімум на 5 років старше за цю дитину. Однак такий захід не поширюється на випадки сексуального насильства.

Законодавство також тепер розглядає як згвалтування кровозмісні статеві відносини з людьми до 18 років.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua