• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Грузії, де затримали Саакашвілі, проходять вибори

У Грузії сьогодні, 2 жовтня відбуваються місцеві вибори, які широко розглядаються як референдум про довіру до правлячої партії "Грузинська мрія"

Реклама на dsnews.ua

Вибори вже вважалися вкрай важливими і суперечливими — ще до того, як в країну нелегально прибув і був затриманий колишній президент і громадянин України Міхеїл Саакашвілі, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

В Грузії вже рік триває політична криза,  від минулорічних парламентських виборів, результати яких, на думку опозиції, були сфальсифіковані. 

Розв’язати кризу спробував ЄС, за посередництва якого грузинські влада та опозиція досягли складного компромісу: в обмін на згоду опозиції повернутися до парламенту влада взяла на себе зобов’язання провести судову та виборчу реформи, причому так, щоби ключові рішення було можливо прийняти лише разом з опозиціонерами. 

Завершенням політичної кризи, за планом ЄС, мали стати нинішні місцеві вибори. Якби правляча партія "Грузинська мрія" загалом отримала на них менше 43%, то наступного року мали б відбутися дострокові парламентські вибори. 

Утім, після критики з ЄС та США про численні "шпарини" у реформах "Грузинська мрія" заявила про вихід з угоди. При цьому у партії влади запевнили, що продовжать реформи, однак ніяких дострокових виборів у країні не буде. 

Попри це в опозиції вважають, що вихід з угоди не скасував політичну домовленість про 43%. 

Арешт Саакашвілі, який заснував головну опозиційну партію "Єдиний національний рух", ймовірно, спричинить заворушення в країні, яка роками бореться з політичною нестабільністю.

Нагадаємо, 1 жовтня зранку колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі написав в соцмережах, що прибув в країну. Увечері 1 жовтня прем'єр Грузії заявив, що Саакашвілі затриманий.

За кілька хвилин до свого затримання Саакашвілі звернувся до прихильників, закликавши їх боротися до останнього.

В п’ятницю ввечері поліція оприлюднила відео із затриманим Саакашвілі, де він намагається демонструвати, що не засмучений таким розвитком подій. 

Саакашвілі пройшов у в'язниці медичне обстеження і оголосив голодування.

Міністерство внутрішніх справ Грузії порушило ще одну кримінальну справу проти Саакашвілі за незаконний перетин державного кордону.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відреагувала на затримання експрезидента країни Міхеїла Саакашвілі і заявила, що ніколи його не помилує.

Президент України Володимир Зеленський висловив стурбованість затриманням Міхеїла Саакашвілі у Грузії та тоном заяв грузинської сторони з цього питання.

Міністерство закордонних справ України у зв'язку з затриманням Саакашвілі негайно викликало посла Грузії в Києві.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що в ОПУ розцінюють затримання Міхеїла Саакашвілі як помсту офіційного Тбілісі по відношенню до колишнього президента Грузії.

США заявили, що уважно стежать за ситуацією із затриманням у Тбілісі колишнього президента Грузії та глави Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїла Саакашвілі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua