• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

У Грузії двоє українців отримали 4 роки в'язниці: в МЗС розчаровані

У Грузії сьогодні, 14 липня, Батумський міський суд засудив громадян України Юрія Хомича і Володимира Дьяченка до 4 років ув'язнення за незаконний перетин грузинського державного кордону

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ України, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

У цьому контексті в МЗС України був викликаний тимчасовий повірений Грузії в Україні. Йому було висловлено розчарування рішенням суду, яке українська сторона вважає несправедливим і таким, що не відповідає духу дружби і стратегічного партнерства України і Грузії.

"Не втручаючись у процес судочинства в Грузії, закликаємо грузинську сторону переглянути рішення Батумського міського суду та негайно звільнити громадян України", — сказали у відомстві.

У МЗС запевнили, що разом з Посольством України в Грузії і в подальшому будуть вживати всіх заходів для захисту законних прав та інтересів наших громадян, які мають намір подавати апеляцію.

Відзначимо, в листопаді 2020 року грузинські прикордонники затримали яхту, яка прямувала до Туреччини уздовж берега Грузії. На борту перебували громадяни України Володимир Дьяченко та Юрій Хомич. Власник яхти — громадянин Грузії Михайло Батурин. Батурин раніше працював в охороні Міхеїла Саакашвілі.

Україна закликала грузинську сторону забезпечити швидке і неупереджений розгляд справи Дьяченка та Хомича.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua