• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

У Гундяєва пораділи припинення перейменувати УПЦ МП

Реклама на dsnews.ua
Російська православна церква підтримала рішення Окружного суду Києва про призупинення перейменувати УПЦ Московського патріархату

Про це заявив ТАСС заступник голови синодального відділу по взаємодії церкви з суспільством та ЗМІ Російської православної церкви (РПЦ) Вахтанг Кипшидзе, інформує "ДС".

"Я вважаю, що подібне рішення суду - це важливий сигнал, який свідчить про те, що вся політика української влади має під собою абсолютно антидемократичний основу. Тобто, ставилася мета надання тиску на "канонічну українську православну церкву (Московського патріархату - "ДС")", що є грубим нехтуванням уявлення про релігійну свободу. Ми знаємо, що право на назву - невід'ємна частина релігійної свободи, якою користуються як приватні особи, так і релігійні громади. Ігнорування даного права - це абсолютно очевидне порушення уявлень про свободу совісті", - сказав він.

Кипшидзе висловив сподівання, що новообраний президент України Володимир Зеленський не буде втручатися в релігійне життя України.

"УПЦ (Московського патріархату - "ДС") зараз просить від влади одного - не втручатися в її справи, і ця вимога абсолютно законно. Воно обгрунтоване десятиліттями, за які сформувалося уявлення про роль релігійних громад у житті суспільства і держави і недопустимості втручання у внутрішні справи релігійних громад. Я сподіваюся, що будь-яка розсудлива людина, який володіє базовими уявленнями про пошані релігійної свободи, не буде продовжувати політику колишньої влади і не буде асоціювати себе з беззаконнями колишньої української адміністрації", - підкреслив заступник відділу.

Він додав, що остаточні підсумки судового засідання поки неясні, "але немає ніяких сумнівів, що будь-який незалежний суд визнав би беззаконням все те, що творила українська політична влада щодо УПЦ (Московського патріархату - "ДС") протягом останніх років".

За словами прес-секретаря патріарха Московського священика Олександра Волкова, РПЦ розраховує, що Зеленський та його оточення прислухаються до рішення київського суду.

"В умовах нинішньої непередбачуваною політичної обстановки в Україні це досить позитивне рішення можна сприймати зі стриманим оптимізмом, сподіваючись на те, що воно буде реалізовано, а нові власті країни будуть більшою мірою, ніж попередні, керуватися в своїх практичних діях рішеннями суду", - сказав він.

Нагадаємо, 22 квітня Окружний админисуд Києва призупинив перейменування колишньої УПЦ Московського патріархату в Російську православну церкву в Україні.

    Реклама на dsnews.ua