• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Казахстані винайшли свою вакцину від коронавірусу і дали добро на "Спутник V"

Реклама на dsnews.ua

У Казахстані винайшли власну вакцину від коронавірусу QazCovid-in. Препарат вже отримав тимчасову державну реєстрацію, як і російський "Спутник V"

Про це повідомив заступник голови Комітету медичної та фармацевтичної контролю МОЗ Казахстану Нурлибек Асилбеков, передає "ДС" з посиланням на informburo.kz.

"Міністерство опрацьовує питання, щоб були доступні всі вакцини, але з урахуванням реалій, у нас велика готовність є по нашій вітчизняній вакцині і по "Супутник V". Дана тимчасова реєстрація вітчизняної вакцини QazCovid-in, реєстрація видана 31 грудня на дев'ять місяців. По "Супутнику V" зараз йдуть підготовчі роботи, у ній ще мають представити відповідне реєстраційне досьє, і, в рамках цієї постанови від 15 грудня, можлива реєстрація", — сказав він.

Асилбеков додав, що паралельно йдуть переговори по вакцинам інших компаній, зокрема, Moderna і Pfizer.

"Ми розглядаємо можливість отримання не тільки двох вакцин, які ми передбачаємо в першу чергу, а й інших. Тому зараз ведемо переговори з Pfizer, Moderna і іншими компаніями. На сьогоднішній день в переговорах ще не визначений точний обсяг закуповуваної вакцини", — додав чиновник .

Як повідомляла "ДС", українська фармакологічна компанія "Лекхім" розраховує зареєструвати вакцину від коронавірусу CoronaVac виробництва китайської компанії після того, як аналогічну процедуру успішно здійснить Бразилія.

    Реклама на dsnews.ua