• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Киргизстані російська мова може втратити офіційний статус

Реклама на dsnews.ua

Член Конституційної наради Киргизстану Садірдін Торалієв запропонував позбавити російську мову в країні статусу офіційної

Про це він заявив на засіданні Конституційної наради у четвер, передає "ДС" з посиланням на російський Інтерфакс.

"Може, буде звучати радикально, але я пропоную залишити в Конституції державною мовою тільки киргизьку мову. По іншим мовам необхідно прийняти окремі закони. Молодь перестала розмовляти киргизькою, тому що в ній немає потреби, такого не повинно бути", — заявив Торалієв.

За його словами, в країні необхідно створити умови для вивчення киргизької мови.

"Ми можемо втратити свою мову", — заявив він.

"Російська мова нам потрібна, нам потрібна і англійська мову, чим більше іноземних мов ми будемо знати, тим більше нас будуть поважати за кордоном. Понад 60% людей в світі розмовляють англійською. Необхідно прийняти окремі закони і розвивати вивчення іноземних мов", — зазначив Тораль.

Згідно з Конституцією країни, державною мовою є киргизька мова, в якості офіційної використовується російська мова.

17 листопада депутати парламенту Киргизстану винесли на громадське обговорення законопроєкт про призначення референдуму за новою Конституцією. Проведення референдуму пропонується поєднати з достроковими виборами президента Киргизстану, які призначені на 10 січня.

Проєкт нової Конституції Киргизстану передбачає керівництво виконавчою владою президентом республіки, введення інституту Народного Курултаю (Народних Зборів), а також скорочення числа депутатів парламенту з нинішніх 120 до 90.

20 листопада виконуючий обов'язки президента Киргизстану Талант Мамитов підписав указ про утворення Конституційної наради, до складу якої увійшли 89 осіб з числа депутатів парламенту, колишніх і діючих посадовців, представників наукової спільноти та громадських діячів.

За підсумками обговорення в Конституційній нараді в парламент Киргизстану будуть внесені пропозиції щодо проєкту закону "Про конституцію Киргизької Республіки".

Нагадаємо, на початку жовтня в Киргизстані відбулися парламентські вибори, на яких перемогла правляча партія. Результати голосування спровокували масові протести в країні, тому Центрвиборчком визнав вибори недійсними.

Прем'єр-міністр Киргизстану Садир Жапаров заявив, що є новим керівником країни після відставки президента Сооронбая Жеенбекова.

    Реклама на dsnews.ua