• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

У Китаї відреагували на схвалення допомоги Тайваню

Посольство Китаю в США заявило, що законопроєкт, ухвалений напередодні Сенатом, порушує чинні угоди між двома країнами та "надсилає хибний сигнал сепаратистам, які виступають за незалежність Тайваню"

Військові Тайваню
Військові Тайваню
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Newsweek, передає "ДС".

Представник посольства КНР Лю Пен'юй висловив невдоволення законопроєктом. Він заявив, що "тайванське питання — це внутрішня справа китайців".

"Деякі люди в США мають терміново підкоригувати свої слова і дії щодо тайванського питання і повернутися на правильний шлях дотримання принципу єдиного Китаю і трьох спільних китайсько-американських комюніке", — додав він.

Журналісти пояснили, що США десятиліттями дотримуються "принципу єдиного Китаю", відповідно до якого визнають (але не обов'язково погоджуються) з твердженням Пекіна про те, що він представляє Тайвань, так само як і решту Китаю.

Три комюніке, на які послався Лю, були заявами, зробленими США і Китаєм на тлі нормалізації відносин у 1970-х і на початку 1980-х років. У третьому комюніке США заявили, що мають намір зрештою скоротити продажі зброї Тайваню, але не уточнили термінів.

Водночас Вашингтон має намір надати самоврядному острову оборонну зброю відповідно до Закону про відносини з Тайванем від 1979 року.

"Тайвань глибоко вдячний Конгресу США за ухвалення Закону про додаткові асигнування, який забезпечить критичну підтримку оборонного потенціалу Тайваню", — написало де-факто посольство Тайваню в США в соцмережі X.

У Міноборони Тайваню минулої неділі, 21 квітня, заявили, що приблизно 1,9 млрд доларів із восьми, виділених Тайваню, підуть на військову техніку і навчання. Ще 2 млрд доларів призначені для "іноземного військового фінансування" Тайваню і низки інших країн в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Як писала "ДС", 24 квітня Джо Байден підписав затверджений Сенатом пакет законопроєктів про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на загальну суму в 95 млрд доларів, а також про конфіскацію активів РФ за скороченою процедурою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua