• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

У Косові схопили агентку РФ, яка "працювала" в Україні: у Раді пропонують визнати незалежність країни

Народний депутат Олексій Гончаренко пропонує, щоб Україна визнала незалежність Косова, та вніс відповідний проєкт постанови

Реклама на dsnews.ua

Він зазначає, що Міжнародний суд ООН ще у 2010 році визнав, що декларація про державний суверенітет Косова не суперечить нормам міжнародного права і не порушує ніяких резолюцій та міжнародних актів, передає "ДС".

"Не дарма 22 з 27 країн-членів ЄС, до якого ми так прагнемо, вже визнали Косово. Також Косово визнане США, Канадою та Великою Британією. Тому послідовним кроком України зараз буде визнання державного суверенітету Косова і висловлення міжнародної підтримки", — аргументує Гончаренко.

Він зауважив, що проводити паралелі між ситуацією Косова і ситуацією України з маріонетковими утвореннями в ОРДЛО некоректно.

"Це не та сама ситуація, як у Косово та Сербії. Це момент, коли Косово дійсно має право на незалежність", — пише Гончаренко.

Тим часом у Косові заарештували на кордоні російську журналістку Дар'ю Асламову за підозрою в шпигунстві на користь РФ

"Сьогодні Дар'ю Асламову затримали на прикордонному переході на півночі країни. Багато країн довели, що вона займалася шпигунством на користь російської військової розвідки і діяла під виглядом журналістки. Вона також брала участь у війні в Україні, поширюючи пропаганду вторгнення Росії в Україну", — заявив міністр внутрішніх справ країни Джеляль Швечла.

Джеляль Швечла сказав, що владі Косова відомо про діяльність Асламової та про те, що в деяких країнах їй заборонено в'їзд. 

Як повідомив Швечла, спроба Асламової проникнути до Косова збігається в часі з подіями на півночі країни і доводить російський слід та пропаганду, спрямовані на дестабілізацію в Косові.

Швечла опублікував у Facebook фото Асламової з міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим та з президентом Сирії Башаром Асадом.

Росія — головний союзник Сербії, і так само, як Белград, виступає проти незалежності Косова.

Дар’я Асламова працює в пропагандистському російському ЗМІ "Комсомольська правда" як "спецкор відділу міжнародної політики".

Нагадаємо, Україна відкликає свій миротворчий контингент із частково визнаного Косова, який знаходиться там у рамках місії Міжнародних сил з підтримки миру під керівництвом НАТО (KFOR)

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua