• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Косово — новий президент

Парламент Косово обрав колишнього спікера цього законодавчого органу Вьосу Османі президентом цієї частково визнаної республіки

Вьоса Османі
Вьоса Османі / Kuvendi i Republikës së Kosovës
Реклама на dsnews.ua

Вьосі Османі — 38 років, вона вчилася в США, є професором права, була кандидатом на президентський пост від правлячої партії "Ветевендосье" ( "Самовизначення"), передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Вьоса Османі зайняла посаду виконуючого обов'язки президента Косово в листопаді минулого року, коли її попередник Хашим Тачі подав у відставку напередодні майбутнього судового розгляду в Гаазі.

Мандат Османі закінчився, коли новий уряд прем'єр-міністра Альбіна Курті, глави "Ветевендосье", отримав повноваження після виборів 14 лютого.

Згідно з конституцією Косово, глава держави обирається в парламенті. Його кандидатуру повинні підтримати 80 з 120 депутатів.

Парламентарям запропонували двох кандидатів від "Самовизначення" — Вьосу Османі і Насуфа Бейту. У суботу, 3 квітня, в голосуванні взяли участь лише 79 депутатів, тому його перенесли на вечір неділі.

У неділю кворум зібрався, однак обрати президента вдалося тільки з третьої спроби. В рамках процедури на цій стадії було достатньо підтримки простої більшості в 61 голос. Кандидатуру Вьосу Османі підтримав 71 депутат.

Опозиційні партії та представники громадянського суспільства розкритикували її призначення, заявивши, що мати президента, прем'єр-міністра і спікера парламенту від однієї партії не вітається в країні з нестійкою демократією.

У своїй промові Османі закликала до діалогу, спрямованого на нормалізацію зв'язків з Сербією, але зазначила, що Белград повинен спочатку вибачитися і притягнути до відповідальності винних у військових злочинах, скоєних під час війни 1998-1999 років, яка в підсумку призвела до незалежності Косово в 2008 році.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua