• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У Кремлі сподіваються на виконання Україною "Мінська" під впливом США

Заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак, який курирує в Кремлі питання України, висловив надію, що США вплинуть на Україну і Київ почне виконувати Мінські угоди

Дмитро Козак
Дмитро Козак / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Козак заявив в Женеві після саміту президентів США і Росії, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Здається, так, є надія, що позиція США з приводу того, що тут було заявлено, що треба виконувати Мінські угоди. Треба їх послідовно виконувати. Якщо нашим американським колегам вдасться вплинути на українську позицію, то є шанс, що це зрушить з мертвої точки", — сказав Козак.

Він стверджує, що раніше українське керівництво нібито виходило з позиції, що воно схильне до "Мінська", але "виконувати не буде". За його словами, Путін і Байден досить предметно обговорювали це питання, погодилися, що політична частина Мінських угод є ключовою умовою врегулювання конфлікту, тому що "Мінські угоди передбачають насамперед політичний діалог, вироблення взаємоприйнятних політичних умов майбутнього режиму статусу цих територій (ОРДЛО) в складі України".

За словами Козака, на саміті обговорювалися не механізм вирішення цієї ситуації, а тільки позиції сторін, при цьому США підтвердили, що "Мінську-2" немає альтернативи для політичного врегулювання конфлікту.

Він запевнив, що таку позицію Вашингтон прийняв не за підказкою або на прохання Росії. "Будемо сподіватися, що ця позиція буде реалізована", — додав чиновник.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua