• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

У Латвії вирішили передавати Україні автомобілі, конфісковані у п'яних водіїв

Сейм Латвії в остаточному читанні ухвалив поправки до закону про підтримку цивільного населення України, які дозволять передавати автомобілі, конфісковані у п'яних водіїв, у власність українського уряду

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив лобіст законопроекту, голова комісії з оборони, внутрішніх справ та запобігання корупції Раймонд Бергманіс, передає "ДС" з посиланням на Delfi.

"Зараз ми можемо реалізувати конфісковані у п'яних водіїв транспортні засоби, продавши їх, здавши на переробку або розібравши на запчастини, проте ми бачимо, що за нинішніх умов вони були б корисною підтримкою для народу України", – зазначив Бергманіс.

Рішення про передачу автомобілів у кожному конкретному випадку прийматиме кабінет міністрів.

Зазначимо, що у листопаді 2022 року в Латвії набрав чинності закон, що дозволяє вилучати автомобілі. Це відбувається в тому випадку, якщо у водія буде виявлено більше 1,5 проміле алкоголю або сліди наркотиків у крові, а також якщо він відмовився від перевірки на наявність в організмі таких речовин.

Конфісковані машини зберігаються на стоянках Державного агентства постачання по всій Латвії, потім виставляються на аукціон Служби державних доходів.

Як писала "ДС", Латвія планує передати Україні зенітно-ракетні комплекси Stinger, вертольоти, кулемети з боєприпасами та безпілотники.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua