• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Латвії засудили колишнього терориста "ДНР"

У Латвії нацбол Бенес Айо був заочно засуджений до 2 років і 6 місяців позбавлення волі за заклики до ліквідації державної незалежності Латвії

Реклама на dsnews.ua

Йому призначено пробаціонний період терміном в один рік, передає "ДС" з посиланням на Delfi.

Громадянин Латвії Бенес Айо визнаний винним за статтями 81, 82 і 83 Кримінального закону — заклик до насильницького повалення влади, заклик до ліквідації державної незалежності і заклик до підриву територіальної цілісності Латвії.

Айо був оголошений в розшук у лютому 2015 року. Судячи з матеріалів у ЗМІ та публікацій в інтернеті, кілька років він перебував на території самопроголошеної терористичної "Луганської народної республіки". За даними слідства, Бенес Айо брав активну участь в бойових діях на Донбасі.

На початку 2020 року Бенес був затриманий в Росії, куди він прибув підтримати місцевих активістів, які протестували проти сміттєвого полігону у Шиєсі. У відділенні поліції йому розповіли, що в листопаді 2019 року Латвія оголосила його в розшук по лінії Інтерполу в зв'язку з його військово-політичною діяльністю на Донбасі і закликами до повалення державного ладу Латвії.

Росія відмовилася видати активіста Латвії і в кінці жовтня 2020 року надала йому політичний притулок.

Як повідомляла "ДС", в кінці квітня італійська поліція затримала 50-річного колишнього поліцейського з міста Кальярі, який воював на Донбасі на стороні російських терористів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua