• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Лаврова заявили, що у Росія готується до відключення від SWIFT

Росія готується "звести до мінімуму можливі ризики" в разі, якщо країну відключать від міжнародної системи міжбанківських платежів SWIFT

Марія Захарова
Марія Захарова / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова в інтервʼю RT, передає "ДС".

Нагадаємо, Європейський парламент 29 квітня ухвалив резолюцію "Про Росію, справу Олексія Навального, нарощування її військової могутності на кордоні з Україною і російський напад на Чеську Республіку"

У резолюції євродепутати закликають в разі продовження агресивних дій Росії відключити країну від міжнародної системи міжбанківських платежів SWIFT, заблокувати будівництво російського магістрального газопроводу "Північний потік-2", а також ввести санкції проти російських олігархів і членів їх сімей. Резолюція Європарламенту носить рекомендаційний характер.

Захарова зазначила, що у звʼязку з цією резолюцією в Кремлі хоч і розглядають сценарій відключення країни від SWIFT як гіпотетичний, але не виключають його.

Як приклад альтернативи представниця МЗС РФ привела систему передачі фінансових повідомлень (СПФП) Центробанку Росії. Також вона додала, що влада обговорює її зʼєднання з іноземними аналогами — європейською SEPA, іранською SEPAM, китайськими CUP та CIPS.

"Ведеться міжвідомче опрацювання на предмет мінімізації ризиків і економічних збитків від обмеження доступу нашої країни до звичних міжнародних фінансових інструментів і платіжних механізмів", — заявила вона.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що нинішні секторальні санкції проти Росії недостатні і необхідно почати дискусію про введення нових обмежувальних заходів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua