• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Литві будуть платити по 100 євро літнім людям за вакцинацію від COVID-19

Сейм Литви 12 жовтня схвалив пропозицію уряду про виплату 100 євро громадянам старше 75 років, які погодяться вакцинуватися від коронавірусу до грудня поточного року

Реклама на dsnews.ua

Проєкт прийняли з другої спроби, повідомляє "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Спочатку для цього не було кворуму. Під час повторного голосування постанову підтримали 68 членів Сейму, троє були проти і семеро — утрималися.

Винагороду за вакцинацію пропонують видавати людям у віці від 75 років, які зробили щеплення в період з вересня по грудень 2021 року, а також тим, хто вакцинується третьою підсилюючою дозою до квітня 2022 року.

Міністр соціального захисту і праці Моніка Навіцкене, представляючи проєкт, зазначила, що в старшій віковій групі, що є також групою найвищого ризику, досить низький рівень охоплення вакцинацією. За її словами, з більш 270 000 литовців такого віку 80 тисяч досі не прищеплювалися і не перехворіли.

Відзначимо, Сейм також підтримав проєкт, який зобов'яже невакцинованих працівників самостійно платити за регулярне тестування, або тестуватися за кошти роботодавця.

Як повідомляла "ДС", з 13 вересня Литва ввела жорсткі обмеження для людей, які не мають так званого "паспорта можливостей" (сертифіката про вакцинацію від коронавірусу).

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua