• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Литві суд ув'язнив двох людей за шпигунство на користь Росії

Суд у литовському місті Клайпеда визнав винними в шпигунстві на користь Росії двох людей

Один із засуджених, Олексій Грейчус – видавець, лівий активіст, організатор "Безсмертного полку" у Клайпеді
Один із засуджених, Олексій Грейчус – видавець, лівий активіст, організатор "Безсмертного полку" у Клайпеді
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Литовське національне радіо та телебачення, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свобода".

Зокрема, суд засудив до чотирьох років ув’язнення директора Балтійської молодіжної асоціації "Ювенюс" Олексія Грейчуса. Згідно з вироком, він був завербований Федеральною службою безпеки й майже чотири роки проводив заходи на гроші російської розвідки, де збирав дані про запрошених гостей. Він своєї провини не визнає.

Грейчус – видавець, лівий активіст, організатор "Безсмертного полку" у Клайпеді. Він займається збереженням радянських військових пам’яток. Він є онуком Йонаса та Марійони Грейчус, які отримали від ізраїльського інституту "Яд Вашем" звання Праведників народів світу за порятунок єврея під час Голокосту.

Батько засудженого – письменник Римантас Грейчус – народився на засланні в Сибіру, але відомий прорадянськими поглядами. Сам Олексій брав участь у заходах у Росії та регулярно спілкувався з російськими дипломатами. Його прихильники вважають, що переслідування Грейчуса-молодшого пов’язане з політичною позицією.

У цій же справі засудили ще одного громадянина Литви – Міндаугаса Тунікайтіса. Він свою вину визнав. Суд призначив йому півтора року позбавлення волі.

Згідно з вироком суду, Тунікайтіс та Гречус були завербовані одним співробітником ФСБ, який регулярно видавав їм завдання. Росіянина не затримали. 

Нагадаємо, у листопаді контррозвідка СБУ викрила полковника Збройних сил України – командира одного з підрозділів, секретоносія з найвищою формою допуску, який має громадянство РФ та несанкціоновано накопичував таємні військові документи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua