• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

У Литві задумалися про паркан на кордоні з Білоруссю через наплив нелегалів

У Литві обговорюють питання встановлення паркану на кордоні з Білоруссю в зв'язку зі збільшенням масштабів нелегальної міграції

Паркан на кордоні з Білорусі
Паркан на кордоні з Білорусі / Фото: Delfi
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла міністр внутрішніх справ Агне Білотайте, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

За її словами, такий паркан може коштувати 15 млн євро.

"Ми обговорюємо це питання, проводимо дослідження можливості установки фізичного забору. І коштувати він буде, мабуть, 15 мільйонів", — сказала міністр у програмі "Тема дня" на LRT.

Прессекретар глави МВС Ліна Лаурінайтіте-Грігене сказала, що в ході дослідження розглядають різні варіанти — паркан може бути і одиночним, і подвійним, з колючим дротом або сигналізацією.

Протяжність литовсько-білоруського кордону — 678,8 км.

За словами Білотайте, через особливості природного рельєфу паркан не можна встановити вздовж усього кордону. Зараз паркан встановлений на 78 кілометрах від кордону з Білоруссю. Ще близько 92,5 км кордону — це різного роду водойми, де паркан встановити не вийде, тому його можуть встановити на ділянці ще 508 км.

За даними литовських прикордонників, в цьому році білорусько-литовський кордон нелегально перейшли близько 400 мігрантів, в основному громадяни Іраку. Це в п'ять разів більше, ніж за весь 2020 рік.

Нагадаємо, глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко відкрито загрожує Вільнюсу наркотиками і нелегальними мігрантами. Ландсбергіс назвав такі дії Лукашенка подальшою ескалацією, яку влаштовує його режим.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua